پارکت هایی که امروز در بازار موجود است، به صورت پارکت- لمینت به فروش می رسد. پارکت- لمینت بر اساس ویژگی های زیر به چندین گروه تقسیم می شود:

*    ضخامت

پارکت- لمینت در ضخامت های 6 میلی متر، 8 میلی متر و10الی 12 میلی متر وجود دارد. پارکت های 6 میلی متری در فضاهایی استفاده می شود که رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرد. پارکت های 8 میلی متری برای فضای مسکونی کاملا مناسب است. اگر جنس پارکت خوب باشد، با ضخامت 8 میلی متر، تا مدت 10 سال در فضای مسکونی دوام می کند.

پارکت های 10الی 12 میلی متری در فضاهای اداری –تجاری و جایی که رفت و آمد زیاد صورت می گیرد، استفاده می شود. مانند بیمارستان ها. این پارکت ها مقاوم تر از پارکت های 8 میلی متری است ولی به دلیل قیمت بالاتری که دارد، نیازی به استفاده از آن در خانه نیست.

 *    رنگ

رنگ های پارکت- لمینت معمولا از چوب طبیعی الهام گرفته شده است. رنگ ها از سفید تا قهوه ای تیره تنوع دارد. در این میان رنگ های روشن و رنگ چوب های طبیعی بسیار پرطرفدار هستند.

*    کشور سازنده

پارکت- لمینت های موجود در بازار ایران ساخت کشورهای چین، ترکیه، کشورهای اروپایی و ایران هستند. از این میان پارکت های ساخت کشورهای اروپایی و ترکیه از کیفیت به مراتب بهتری برخوردارند.