همه عزیزانی که تا به حال در زمینه فروش فعالیت کرده اند می دانند که بخشی از فرآیند فروش صرفا به آمادگی روانی برمی گردد که از آن عموما به عنوان روانشناسی فروش یاد می شود. در روانشناسی فروش صحبت از مرغوبیت کالا یا نیاز مشتری نیست، بلکه صحبت از این است که مشتری از نظر روحی در موقعیتی قرار بگیرد که تصمیم به خرید بگیرد. اینجا است که محیط فروشگاه و ظاهر و برخورد فروشنده می تواند موثر واقع شود. دکوراسیون فروشگاه، مغازه یا دفتر کار فرآیند فروش را آسان تر کرده و کمک زیادی به موفقیت شما می کند. به همین دلیل این مقاله را به دکوراسیون فروشگاه اختصاص داده ایم.

برای دکوراسیون فروشگاه به این نکات توجه کنید:

ویترین:

چیدمان ویترین باید چشمگیر و منحصر به فرد باشد. در چیدمان ویترین قبل از هر چیز به این فکر کنید که چگونه می توانید توجه افراد را جلب کنید. حتما هر چند وقت یکبار دکور ویترین خود را عوض کنید و سعی کنید به روز باشید. بهترین کالاهای خود را در ویترین بگذارید. به خاطر داشته باشید که هدف از چیدمان ویترین جذب مشتری به داخل فروشگاه است.

دکور داخل فروشگاه: 

داخل فروشگاه را متفاوت از سایر همکاران صنفی خود دکور کنید. توجه داشته باشید که تفاوت تمایز ایجاد می کند. معمولا به دلیل کم بودن مساحت فروشگاه به نسبت خانه یا هتل، نمیتوان با مبلمان و پرده آن را دکور کرد. از همین رو، دکور دیوار، کف و سقف فروشگاه اهمیت زیادی پیدا میکند. انواع دیوار کوب وکاغذدیواری به دکور داخل فروشگاه کمک می کند و تاثیر بسیار زیادی در زیبای محیط فروشگاه دارد.


 نورپردازی:

برای زیبا کردن فروشگاه خود حتما از نورپردازی بهره بگیرید. نورپردازی را به گونه ای طراحی کنید که نور مناسبی بر قفسه های کالا بتابد. علاوه بر زیبایی این نکته را مد نظر داشته باشید که نور کافی در محیط وجود داشته باشد.

قفسه کالاها: 

قفسه کالا را با mdf  بسازید که بسیار زیبا و در عین حال سبک است. رنگ آن را با رنگ کاغذ دیواری هماهنگ کنید. در ساخت قفسه کالاها به تعدد کالا و وسعت فضای خود توجه کنید. سعی کنید بیش از دو دیوار را یه این کار اختصاص ندهید.