رنگ اتاق را چگونه باید انتخاب کرد؟
قبل تر در مورد رنگها صحبت کردیم. اما تصمیم نهایی انتخاب تم رنگ می باشد. در اینجا یک نکته اساسی را یادآوری می کنیم: رنگ را می توان چندبار روی هم استفاده کرد. یعنی اگر یکبار اتاق را رنگ کردید و از آن خوشتان نیامد، می توانید روی آن دوباره رنگ بزنید. رنگ نسبتاً ارزان قیمت است و یکی از کم هزینه ترین موارد دکوراسیون منزل شما در هر متر مربع به حساب می آید. پس اگر تم رنگ را دوست ندارید مجبور نیستید آن را تحمل کنید. اما راههای بسیاری وجود دارند تا مطمئن شوید رنگی که برای اتاق انتخاب کرده اید، مناسبترین گزینه است:
1. اکثر شرکتهای رنگ سازی یک کالیته از رنگهای خود به عنوان تستر دارند. شما می توانید یکی از آنها را تهیه کنید و قسمتی از یک دیوار اصلی را با آن رنگ آمیزی کنید تا در انتخاب آن رنگ مطمئن شوید.
2. بعضی شرکتها نمونه هایی از رنگهای خود را روی قطعاتی به عنوان نمونه تهیه کرده اند. شما می توانید با قرار دادن هر کدام از آنها روی دیوار، ببینید آیا آن رنگ را برای دکوراسیون داخلی مناسب می دانید یا خیر.
3. می توانید از نرم افزارهای شبیه ساز سه بعدی استفاده کنید. و به این صورت با شبیه سازی رنگ انتخابی روی دیوار مورد نظر می توانید مطمئن شوید که آن را دوست دارید.
انتخاب رنگ یک مسئله بسیار شخصی است اما درصد پشیمانی در کسانی که رنگهای تیز مانند قرمز، بنفش یا نارنجی انتخاب می کنند بیشتر است.
اما توجه داشته باشید که دکوراسیون داخلی یک کار منسجم و یکپارچه است و تمام اجزاء باید باهم همخوانی داشته باشند و در انتخاب تک تک موارد باید تم کلی حفظ شود.
ما می توانیم چند گزینه به شما پیشنهاد دهیم و سپس با در نظر گرفتن عوامل مهم مانند کاربری اتاق، نور و کنتراست به شما کمک کنیم تا انتخاب خود را نهایی کنید. و به این صورت مطمئن می شوید که با تم کلی در هماهنگی و تعادل هستید.
ما با در نظر گرفتن موارد زیر برای دکوراسیون اتاق، رنگهای مناسب را پیشنهاد می دهیم:
_رنگ کمدها و کابینت ها (مگر اینکه تصمیم داشته باشید آنها را تعویض کرده ویا حداقل رنگ آنها را عوض کنید.
_رنگ و تم چوب هر قطعه از مبلمان
_رنگهای مختلف موجود در هر تکه از پارچه های مورد استفاده در اتاق
_مقدار نور طبیعی و مصنوعی
_رنگ مورد علاقه شما