سبک مینیمال در طراحی داخلی

آیا با سبک مینیمال آشنایی دارید ؟

یکی از اولین کارهایی که باید در طراحی فضاها مورد بررسی قرار بدهیم انتخاب سبک طراحی میباشد. که ممکن است در تقسیم بندی مسکونی و اداری متفاوت باشد. با درنظر گرفتن سلیقه ی شخصی طراح یا کارفرما در ابتدا باید سبک طراحی مشخص شود. بعد از انتخاب سبک بنا به ویژگی که هر کدام میتوانند داشته باشند باید نیاز های مختلف آن ها بررسی شود. با توجه به رنگ ها – متریال و لوازم چیدمان میتوانیم طراحی ها ی متفاوت و خاصی را انجام دهیم. سبک مینیمال از پر طرفدارترین سبک ها میباشد که امروزه مورد استقبال طراحان قرار گرفته است .

همانطور که مشخص است کلمه مینیمال (minimal) یک کلمه انگلیسی است که به معنی کمترین یا حداقل می باشد.  به همین علت این سبک در واقع هنر استفاده از حداقل هاست.  و می توان گفت این سبک سادگی و زیبایی را با هم به خانه شما هدیه می دهد. همچنین میتوانید یک قاب عکس را روی دیوار نصب کنید تا از سبک مینیمالیست در دکوراسیون  اتاق خواب خود بهره ببرید. خلق فضاهای کاربردی با استفاده از مکان های حداقل، استفاده از رنگ های ساده و روشن، چیدمان ساده از مهم ترین ویژگی های سبک زیبای مینیمال می باشد.

برای اتاق خواب سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید. از کاغذدیواری  های ساده و همچنین رنگبندی ساده استفاده کنید. استفاده از پنجره و نور طبیعی گزینه خوبی است و در مقابل استفاده از لوستر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. زیرا یکی از ویژگی های این سبک استفاده از نور طبیعی  در روز می باشد. همچنین دقت کنید نصب تلویزیون و آباژور ایستاده در اتاق خواب باعث بهم ریختگی نظم اتاق و کاهش زیبایی می شود پس جدا از این کار خودداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر از محصولات جدید با مشاوران ما در شوروم تخصصی تک دکور  ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.