5 نکته در انتخاب بهترین مواد و مدل های دیوارپوش

5 نکته در انتخاب دیوارپوش

دیوارپوش ها به طور کلی مصالحی هستند که پس از اتمام ساخت دیوار به منظور زیبایی بیشتر یا برای بازسازی نمای دیوار روی آن نصب می شوند. دلیل اصلی استفاده از دیوارپوش، زیبایی بصری است، اما یک دیوارپوش خوب علاوه بر زیبایی، می تواند به افزایش بهداشت محیط و ایجاد محیط عایق نیز کمک کند.

هنگام انتخاب دیوارپوش، باید توجه خود را تا حدود زیادی روی کیفیت محصول مورد نظر، متمرکز کنید تا بهترین عملکرد را در دکوراسیون داخلی، به شما ارائه دهد. در ادامه مطلب می توانید اطلاعاتی مفید در رابطه با نکات مهم خرید انواع دیوارپوش، کسب کنید و با استفاده از این نکات، خریدی آگاهانه و رضایت بخش را تجربه کنید.

نکات مهم خرید دیوارپوش

نکات مهم در انتخاب دیوارپوش

دیوارپوش ها معمولاً در مواقعی ترجیح داده می شوند که رنگ، بافت، کنترل نور و سایه محیط موردنظر از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در چنین شرایطی است که این محصولات با دوام و سهولت نگهداری و سایر ویژگی های کاربردی که دارند، بهترین شرایط را برای دریافت نتایج دلخواه شما از دکوراسیون داخلی، فراهم می کنند. اما برای تجربه خریدی آگاهانه و رضایت بخش، لازم است که برخی نکات را در نظر داشته باشید که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

1. انواع الگو و بافت دیوارپوش

اولین نکته در راهنمای خرید دیوارپوش که باید به آن دقت کنید، الگو و بافت دیوارپوش است. در دنیای امروز دیوارپوش ها با طرح ها و بافت های متفاوتی تولید می شوند. اما شما باید دقت کنید که کدام طرح می تواند سلیقه شما را برآورده کند. در ادامه به تاثیری که الگوی دیوارپوش بر روی فضای اتاق دارد، اشاره می کنیم.

الگوهای افقی

این الگوها باعث می شوند که اتاق بزرگ تر به نظر برسد. البته معمولا از الگوهای افقی باید در جایی استفاده شود که دیوارهای خانه شکلی کاملا مربعی دارند. به همین دلیل استفاده از این الگوها در خانه های قدیمی یا خانه های با ساخت غیراصولی توصیه نمی شود.

الگوهای عمودی

الگوهای عمودی باعث می شوند که ارتفاع سقف اتاق بیشتر به نظر برسد.

انتخاب دیوارگوش با الگو های پیچیده

نحوه اجرای الگو های پیچیده کمی دشوار است. زیرا این الگو ها باید هم ازنظر افقی و هم عمودی با نظم خاصی در کنار هم قرار بگیرند. به علاوه رعایت اصول تقارن در این دیوارپوش ها نیز بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل باید نصب آن ها را به یک فرد حرفه ای سپرد.

الگوهای تکرارشونده

این الگوها معمولا باید در ترکیب با الگوهای ساده و بدون نقش استفاده شوند. زیرا کنار هم قرار گرفتن طرح های تکرارشونده می تواند بر روی بیننده تاثیر منفی بگذارد. به علاوه دیوارپوش هایی با طرح های تکرارشونده معمولا در رنگ های روشن استفاده می شوند تا طرح تکرارشونده برای بیننده آزاردهنده و گیج کننده نباشد.

الگوهای سه بعدی

انتخاب دیوارپوش های سه بعدی جدیدترین انواع دیوارپوش هستند، می توانند فضای مجللی را به خانه شما ببخشند. این نوع از دیوارپوش ها برای پوشاندن دیوارهای اتاق پذیرایی مناسب هستند. همچنین می توان از این طرح ها در فضای اتاق خواب نیز بهره گرفت.

الگوهای برجسته

این نوع از دیوارپوش از الیافی مانند پارچه مخملی ساخته شده که به صورت نقش هایی بر روی زمینه چسبیده اند. این نقش ها می توانند در فضای خانه شما جلوه ای لوکس یا کلاسیک را ایجاد کنند.

الگوهای طبیعت

انتخاب دیوارپوش با طرح هایی که از دل طبیعت برمی آیند به دلیل اینکه حس آرامش را در بیننده ایجاد می کنند، برای اتاق خواب مناسب هستند.

الگوهای شلوغ

انتخاب دیوارپوش هایی با الگوهای شلوغ برای اماکنی مناسب است که افراد در آن وقت زیادی نمیگذرانند. زیرا قرار گرفتن به مدت زیاد در میان این طرح ها می تواند باعث خستگی بیننده شود.

الگوهای شلوغ دیوارپوش

2. جنس دیوارپوش

از دیگر مواردی که باید در راهنمای انتخاب دیوارپوش به آن توجه شود، جنس دیوارپوش است. امروزه از مواد مختلفی برای تولید دیوارپوش ها استفاده می شود. این مواد می توانند خاصیت های دیوارپوش را تغییر دهند. استفاده از برخی مواد می تواند خاصیت ضد آب بودن و قابلیت شستشو را به دیوارپوش بدهد.

همچنین دیوارپوش هایی که از فیبرهای مصنوعی یا طبیعی ساخته می شوند، ویژگی هایی مشابه دیوارپوش های وینیل دارند. اما معمولا دیوارپوش هایی که از بافت های طبیعی ساخته شده اند، به راحتی لکه را به خود جذب می کنند. درنتیجه تمیز کردن آن ها کمی دشوار است.

3. مقاومت دیوارپوش

هنگام خرید دیوارپوش باید به کیفیت آن پس از مدت ها استفاده توجه کنید؛ بدین منظور باید تمام احتمالات ترک خوردگی و شکاف در طول زمان، رنگ پریدگی و تعمیرات را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین بررسی کنید که آیا دیوارپوش انتخابی شما عایق صدا و حرارت است؟ آیا در برابر رطوبت و تغییرات دما مقاومت کافی را دارد؟ در این شرایط است که می توانید متناسب با محیط اعمال دیوارپوش، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

4. قابلیت نصب آسان و سریع دیوارپوش

اگر نمونه ای را برای خرید انتخاب کنید که ضمن کیفیت بالا، به راحتی نصب شود می توانید تا حدود زیادی در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.  بنابراین به دنبال دیوارپوشی باشید که ضمن کیفیت بالا، به سادگی روی دیوار اعمال شود و با ساختار دیوار سازگاری داشته باشد.

به عنوان مثال، میکروسمنت، می تواند تمام الزامات یک دیوارپوش مناسب را برآورده کند. این نوع متریال به راحتی و به سرعت نصب می شوند و مقاومت بالایی دارند. همچنین مواد نازکی هستند که بدون نیاز به کار ساختمانی به دیوار موجود می‌چسبند. در نهایت نیز باید گفت که میکروسمنت با گچ تخته، گچ، سنگ مرمر و کاشی و برخی از رایج ترین پوشش های دیوار سازگاری دارد.

5. انتخاب دیوارپوش بر مبنای بودجه

این نکته نیز از مهم ترین مواردی است که باید هنگام انتخاب دیوارپوش مورد توجه قرار دهید؛ عوامل مختلفی در قیمت نهایی دیوارپوش ها نقش دارند. به عنوان مثال مواردی از جمله: کیفیت، جنس، اندازه، فرآیند نصب و…، همگی در هزینه نهایی خرید دیوارپوش مؤثرند؛ بنابراین مناسب ترین و به صرفه ترین نمونه را با توجه به معیارهای ذکر شده انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید مقدار دقیقی دیوارپوش تهیه کنید و همین طور از اتلاف آن ها جلوگیری کرده و هزینه های خود را کاهش دهید، لازم است که دیوار موردنظر برای پوشش دهی را به دقت اندازه بگیرید. در چنین شرایطی باید طول و ارتفاع دیوار را اندازه گیری کرده و با ضرب این دو مقدار، سطح پوشش بر حسب متر مربع به دست می آید. بدین ترتیب می توانید مقدار دقیقی دیوارپوش تهیه کنید.

برای انتخاب دیوارپوش خود حتماً مراجع تخصصی را انتخاب کنید

برای خرید دیوارپوش نیز مانند تمام محصولات، باید بهترین و مطمئن ترین مراکز را انتخاب کنید تا در نهایت نتایج رضایت بخشی دریافت کنید. بنابراین حتماً به مراکز تخصصی و مجرب فروش انواع دیوارپوش مراجعه کرده و خدماتی تضمین شده دریافت کنید.

انتخاب پوشش دیوار بر مبنای بودجه

از مشاوران دکوراسیون داخلی کمک بگیرید

اگر با وجود تمام راهنمایی های ارائه شده هنوز هم درباره خرید دیوارپوش و انتخاب نوع متناسب با دکوراسیون محیط مورد نظر خود تردید دارید، دریافت مشاوره از متخصصان دکوراسیون داخلی می تواند برای شما مفید واقع شود.

طراحان دکوراسیون می توانند با بررسی موقعیت دیوارهای خانه شما، دکوراسیون داخلی و رنگ های غالب در فضای منزل، بهترین دیوارپوش ها را به شما معرفی کنند. با استفاده از راهنمایی آنها می توانید بهترین جنس دیوارپوش را تهیه کنید.

محصولات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.